TE Connectivity Deutsch Connectors DJT16F13-98PC-LC
DJT16F13-98PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT16F13-98PC-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN
Datasheet Download
DJT16F13-98PC-LC.pdf
Availability of DJT16F13-98PC-LC
QUANTITY
DJT16F13-98PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT16F13-98PC-LC
Internal Part NumberEIS-DJT16F13-98PC-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert13-98
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT16F13-98PC-LC
Related LinksDJT16F13, DJT16F13-98PC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT16F13-98PC-LC Details Description
Related parts for DJT16F13-98PC-LC
CONN HEADER .100 SINGL STR 13POS datasheet.pdf
IC DVR LCD 32 SEG DISPLAY 44PLCC datasheet.pdf
IC DRIVER FET FULL BRIDGE 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
REFERENCE DESIGN FOR MCP1603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT SKT datasheet.pdf