ASSMANN WSW Components DK-1511-020/WH
DK-1511-020/WH picture photo
Mfg. Part Number
DK-1511-020/WH
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CBLE RJ45 CAT5E W/BOOT 20' WHT
Datasheet Download
DK-1511-020/WH.pdf
Availability of DK-1511-020/WH
QUANTITY
DK-1511-020/WH Order Process
Ship out your order
Specifications of DK-1511-020/WH
Internal Part NumberEIS-DK-1511-020/WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - Digitus® Products
Standard Package50
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesDigitus®
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length20.0' (6.10m)
ShieldingUnshielded
ColorWhite
FeaturesMolded Plugs
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DK-1511-020/WH
Related LinksDK-1511, DK-1511-020/WH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
DK-1511-020/WH Details Description
Related parts for DK-1511-020/WH
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 7POS 30AU datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
FILTER LC SINE WAVE MTR DR 62A datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf