ASSMANN WSW Components DK-1611-020/B
DK-1611-020/B picture photo
Mfg. Part Number
DK-1611-020/B
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE RJ45 CAT6 W/BOOT 20' BLUE
Datasheet Download
DK-1611-020/B.pdf
Availability of DK-1611-020/B
QUANTITY
DK-1611-020/B Order Process
Ship out your order
Specifications of DK-1611-020/B
Internal Part NumberEIS-DK-1611-020/B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - Digitus® Products
Standard Package50
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesDigitus®
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length20.0' (6.10m)
ShieldingUnshielded
ColorBlue
FeaturesMolded Plugs
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DK-1611-020/B
Related LinksDK-161, DK-1611-020/B Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
DK-1611-020/B Details Description
Related parts for DK-1611-020/B
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 2.5 20POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 175MHZ 8CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
AM2161SC9-17 ACTUATOR datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 470MA 1.11 OHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSC CMEMS 50.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 3A datasheet.pdf