ASSMANN WSW Components DK-1611-26-015/WH
DK-1611-26-015/WH picture photo
Mfg. Part Number
DK-1611-26-015/WH
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE CAT6 W/BOOT 15' WHITE
Datasheet Download
DK-1611-26-015/WH.pdf
Availability of DK-1611-26-015/WH
QUANTITY
DK-1611-26-015/WH Order Process
Ship out your order
Specifications of DK-1611-26-015/WH
Internal Part NumberEIS-DK-1611-26-015/WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
SeriesDigitus®
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length15.0' (4.57m)
ShieldingUnshielded
ColorWhite
FeaturesMolded Plugs
StyleCat6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DK-1611-26-015/WH
Related LinksDK-1611-, DK-1611-26-015/WH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
DK-1611-26-015/WH Details Description
Related parts for DK-1611-26-015/WH
LED GREEN DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5MM SIDE 10POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.1A SC70 datasheet.pdf
CONN UNINSUL RECEPT 22-26AWG datasheet.pdf
CONN HEADER 8PWR 40SGL 1.57MM datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf