Future Designs Inc. DK-57VTS-LPC3250
DK-57VTS-LPC3250 picture photo
Mfg. Part Number
DK-57VTS-LPC3250
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
KIT LCD TOUCH 5.7" FOR LPC3250
Datasheet Download
DK-57VTS-LPC3250.pdf
Availability of DK-57VTS-LPC3250
QUANTITY
DK-57VTS-LPC3250 Order Process
Ship out your order
Specifications of DK-57VTS-LPC3250
Internal Part NumberEIS-DK-57VTS-LPC3250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
Series-
Sensor TypeTouch Screen
Sensing Range-
InterfaceI²C
Sensitivity-
Voltage - Supply5V
EmbeddedYes, MCU, 16/32-Bit
Supplied ContentsBoard, Cables, LCD, Power Supply
Utilized IC / PartLPC3250 ARM9
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DK-57VTS-LPC3250
Related LinksDK-57VTS, DK-57VTS-LPC3250 Datasheet, Future Designs Inc. Distributor
DK-57VTS-LPC3250 Details Description
Related parts for DK-57VTS-LPC3250
RES ARRAY 2 RES 33K OHM 1008 datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 2.32V SC70-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 150A B42 datasheet.pdf
IDC CABLE - CSR60S/AE60G/CSR60S datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 16VDC 0805 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/16/90 1.5SN BK datasheet.pdf
QSFP 40/10GBE 4CH SFP OM2+ 3M datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf