CSR PLC DK-BC-6150-1A
DK-BC-6150-1A picture photo
Mfg. Part Number
DK-BC-6150-1A
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
DEV KIT BLUETOOTH HEADSET BC6150
Datasheet Download
DK-BC-6150-1A.pdf
Availability of DK-BC-6150-1A
QUANTITY
DK-BC-6150-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of DK-BC-6150-1A
Internal Part NumberEIS-DK-BC-6150-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
SeriesBlueCore
TypeBluetooth
Frequency2.4GHz
For Use With/Related ProductsBC6150
Supplied ContentsBoard, Adapters, Cables, Dongle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DK-BC-6150-1A
Related LinksDK-BC-, DK-BC-6150-1A Datasheet, CSR PLC Distributor
DK-BC-6150-1A Details Description
Related parts for DK-BC-6150-1A
FIXED IND 1.5UH 950MA 150 MOHM datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR GREEN PCMNT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 10MSOP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER N-CH 8-MSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 175W datasheet.pdf