Schurter DKLP-0331-0350
DKLP-0331-0350 picture photo
Mfg. Part Number
DKLP-0331-0350
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
DKLP COMPENSATED CHOKE 3PHASE 3A
Datasheet Download
DKLP-0331-0350.pdf
Availability of DKLP-0331-0350
QUANTITY
DKLP-0331-0350 Order Process
Ship out your order
Specifications of DKLP-0331-0350
Internal Part NumberEIS-DKLP-0331-0350
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS, EMC Products
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package2
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesDKLP-3
PackagingBulk
Type-
Material - Core-
Inductance50mH
Tolerance-
Current Rating3A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant55kHz
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Frequency - Test-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height - Seated (Max)2.000" (50.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DKLP-0331-0350
Related LinksDKLP-03, DKLP-0331-0350 Datasheet, Schurter Distributor
DKLP-0331-0350 Details Description
Related parts for DKLP-0331-0350
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT .5A 50-60 A/T datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 13POS SNGL TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MCU LPC 2K FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf