TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R14-15SN-6106-LC
DL60R14-15SN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R14-15SN-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT
Datasheet Download
DL60R14-15SN-6106-LC.pdf
Availability of DL60R14-15SN-6106-LC
QUANTITY
DL60R14-15SN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R14-15SN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R14-15SN-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R14-15SN-6106-LC
DL60R14-15SN-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R14-15SN-6106-LC
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SWITCH M3 HINGE LEVER GOLD SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SSOP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT STER 192KHZ 28-SSOP datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 24A 24V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 8SIP datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
INPUT MODULE 8 DIGITAL datasheet.pdf
CONTACT CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf