TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R14-15SY-6106-LC
DL60R14-15SY-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R14-15SY-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT
Datasheet Download
DL60R14-15SY-6106-LC.pdf
Availability of DL60R14-15SY-6106-LC
QUANTITY
DL60R14-15SY-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R14-15SY-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R14-15SY-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R14-15SY-6106-LC
DL60R14-15SY-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R14-15SY-6106-LC
CONN HEADER 2POS 1.25MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 70POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf