TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28P7-6106-LC
DL60R20-28P7-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28P7-6106-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN
Datasheet Download
DL60R20-28P7-6106-LC.pdf
Availability of DL60R20-28P7-6106-LC
QUANTITY
DL60R20-28P7-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28P7-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28P7-6106-LC
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28P7-6106-LC
DL60R20-28P7-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28P7-6106-LC
MODULE SPM 600V 20A 3PH SPM27CC datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
HAN 3A THERMO COVER WITH SEALING datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 385MA 670 MOHM TH datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 38.8A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf