TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28PN-6106-LC
DL60R20-28PN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28PN-6106-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN
Datasheet Download
DL60R20-28PN-6106-LC.pdf
Availability of DL60R20-28PN-6106-LC
QUANTITY
DL60R20-28PN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28PN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28PN-6106-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28PN-6106-LC
DL60R20-28PN-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28PN-6106-LC
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
HDM BP STKG MOD ST 30 SAU datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
OSC MEMS 37.125MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf