TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28PY-6117-LC
DL60R20-28PY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28PY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN
Datasheet Download
DL60R20-28PY-6117-LC.pdf
Availability of DL60R20-28PY-6117-LC
QUANTITY
DL60R20-28PY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28PY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28PY-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28PY-6117-LC
DL60R20-28PY-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28PY-6117-LC
DIODE ZENER 24V 3W SMB datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 3/16" datasheet.pdf
CONN PIN WIRE 12-10AWG TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
DIODE UFAST 150V 3A DO214AB datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
HSG RECPT DBL ROW FREE-HANG datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf