TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-32P6-6117-LC
DL60R22-32P6-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-32P6-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN
Datasheet Download
DL60R22-32P6-6117-LC.pdf
Availability of DL60R22-32P6-6117-LC
QUANTITY
DL60R22-32P6-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-32P6-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-32P6-6117-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (26)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-32P6-6117-LC
DL60R22-32P6-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R22-32P6-6117-LC
CONN AUDIO JACK MONO 2.5MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONN SOCKET 2POS 19MM datasheet.pdf
IC DAC 16BIT OCT 2.5V 16TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf