TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-32S6-6106-LC
DL60R22-32S6-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-32S6-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
DL60R22-32S6-6106-LC.pdf
Availability of DL60R22-32S6-6106-LC
QUANTITY
DL60R22-32S6-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-32S6-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-32S6-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (26)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-32S6-6106-LC
DL60R22-32S6-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R22-32S6-6106-LC
TRIAC ALTERNISTOR 800V 8A TO252 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DIFF DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC CTLR SYNC BUCK 7BIT 40-LFCSP datasheet.pdf
CONN SPADE TERM 14-16AWG #6 datasheet.pdf
CONN CRIMP HOUSING 06POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 5K OHM 0606 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf