TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-32SN-6106-LC
DL60R22-32SN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-32SN-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
DL60R22-32SN-6106-LC.pdf
Availability of DL60R22-32SN-6106-LC
QUANTITY
DL60R22-32SN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-32SN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R22-32SN-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (26)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-32SN-6106-LC
DL60R22-32SN-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R22-32SN-6106-LC
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND QUAD 28-PLCC datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
KIT EVAL LPC1768 CR datasheet.pdf
PNEUM MOUNT ACCESS DOMINO CLIP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 33MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf