TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R24-57S9-6106-LC
DL60R24-57S9-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R24-57S9-6106-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 57POS SKT
Datasheet Download
DL60R24-57S9-6106-LC.pdf
Availability of DL60R24-57S9-6106-LC
QUANTITY
DL60R24-57S9-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R24-57S9-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R24-57S9-6106-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (2), 20 (55)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R24-57S9-6106-LC
DL60R24-57S9-6106-LC Details Description
Related parts for DL60R24-57S9-6106-LC
SWITCH PUSH SPST-NC 0.1A 50V datasheet.pdf
CA 62.5/125 LDDZP SCDUP SCDUP datasheet.pdf
THERMISTOR FLOAT SWITCH PPS 1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPEA 43POS datasheet.pdf
RES 200 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf