TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R20-39PN-6106-LC
DL64R20-39PN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R20-39PN-6106-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN
Datasheet Download
DL64R20-39PN-6106-LC.pdf
Availability of DL64R20-39PN-6106-LC
QUANTITY
DL64R20-39PN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R20-39PN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R20-39PN-6106-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions39
Shell Size - Insert20-39
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R20-39PN-6106-LC
DL64R20-39PN-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R20-39PN-6106-LC
IC 10BIT 2MSPS ADC QUAD 28-TSSOP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER 6-TDFN datasheet.pdf
RELAY SSR LED-TRIAC 250VAC 3A datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf