TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-19S7-6106-LC
DL64R22-19S7-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-19S7-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
DL64R22-19S7-6106-LC.pdf
Availability of DL64R22-19S7-6106-LC
QUANTITY
DL64R22-19S7-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-19S7-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R22-19S7-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-19S7-6106-LC
DL64R22-19S7-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R22-19S7-6106-LC
FIXED IND 22UH 180MA 320 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250VAC SL 1808 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 12.1VWM 22VC SMPC datasheet.pdf
CLEANER STENCILS 1 GAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf