TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-19S9-6106
DL64R22-19S9-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-19S9-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
DL64R22-19S9-6106.pdf
Availability of DL64R22-19S9-6106
QUANTITY
DL64R22-19S9-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-19S9-6106
Internal Part NumberEIS-DL64R22-19S9-6106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-19S9-6106
Related LinksDL64R22-, DL64R22-19S9-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL64R22-19S9-6106 Details Description
Related parts for DL64R22-19S9-6106
ATTENUATOR F/OPTIC SM FC 3DB datasheet.pdf
IC FPGA 183 I/O 240QFP datasheet.pdf
CONN PLUG RT ANG 4POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
SSD 16GB DOM SATA II 5V datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.8V/1.2V 16MLF datasheet.pdf