TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-19SY-6106-LC
DL64R22-19SY-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-19SY-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
DL64R22-19SY-6106-LC.pdf
Availability of DL64R22-19SY-6106-LC
QUANTITY
DL64R22-19SY-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-19SY-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R22-19SY-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-19SY-6106-LC
DL64R22-19SY-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R22-19SY-6106-LC
CONN RING 14-16 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 31.2A TO263 datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
NTC THERMISTOR 0603 4K7 J60 datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
PWR SUP BENCH PROG 0-20V 200W datasheet.pdf
MIDGET INLINE HLDR 30A CMFRT GRP datasheet.pdf