TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-19SY-6106
DL64R22-19SY-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-19SY-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
DL64R22-19SY-6106.pdf
Availability of DL64R22-19SY-6106
QUANTITY
DL64R22-19SY-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-19SY-6106
Internal Part NumberEIS-DL64R22-19SY-6106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-19SY-6106
Related LinksDL64R22-, DL64R22-19SY-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL64R22-19SY-6106 Details Description
Related parts for DL64R22-19SY-6106
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
ZS-H,SENSOR HEAD 20MM,0.5M CBL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 27POS .3M datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN 3DIG 0.56" TH datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
CABLE CUTTER CIRCULAR datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf