TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-32PN-6117
DL64R22-32PN-6117 picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-32PN-6117
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/PINS
Datasheet Download
DL64R22-32PN-6117.pdf
Availability of DL64R22-32PN-6117
QUANTITY
DL64R22-32PN-6117 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-32PN-6117
Internal Part NumberEIS-DL64R22-32PN-6117
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-32PN-6117
Related LinksDL64R22-, DL64R22-32PN-6117 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL64R22-32PN-6117 Details Description
Related parts for DL64R22-32PN-6117
TERM BLK FEED-THRU 1-4MM WALL GY datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-TSOP datasheet.pdf
RES WW 2W 0.47 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 19POS 1MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X6S 0508 datasheet.pdf