TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R22-32S8-6106
DL64R22-32S8-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL64R22-32S8-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
DL64R22-32S8-6106.pdf
Availability of DL64R22-32S8-6106
QUANTITY
DL64R22-32S8-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R22-32S8-6106
Internal Part NumberEIS-DL64R22-32S8-6106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation8
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R22-32S8-6106
Related LinksDL64R22-, DL64R22-32S8-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL64R22-32S8-6106 Details Description
Related parts for DL64R22-32S8-6106
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
IC COUNTER 4BIT BIN SYNC 16-SSOP datasheet.pdf
TAPE VHB CLEAR 1/2" GEN PURPOSE datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf