TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-25PN-6106-LC
DL66R20-25PN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-25PN-6106-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS PIN
Datasheet Download
DL66R20-25PN-6106-LC.pdf
Availability of DL66R20-25PN-6106-LC
QUANTITY
DL66R20-25PN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-25PN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-25PN-6106-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (19)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-25PN-6106-LC
DL66R20-25PN-6106-LC Details Description
Related parts for DL66R20-25PN-6106-LC
PTC RESETTABLE 15V 1.20A STRAP datasheet.pdf
IC PHEMT 1.9GHZ 15MA LN SOT-343 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CONN MALE M8 4POS R/A 2M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/YEL 100' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 T/H datasheet.pdf