TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-39PN-6106-LC
DL66R20-39PN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-39PN-6106-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
DL66R20-39PN-6106-LC.pdf
Availability of DL66R20-39PN-6106-LC
QUANTITY
DL66R20-39PN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-39PN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-39PN-6106-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-39PN-6106-LC
DL66R20-39PN-6106-LC Details Description
Related parts for DL66R20-39PN-6106-LC
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER 56TSOP SUPERPRO5K datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 215 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 80POS SMD datasheet.pdf
CABLE ROD HANGER datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf