TE Connectivity Deutsch Connectors DL66R20-39S6-6106-LC
DL66R20-39S6-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL66R20-39S6-6106-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT
Datasheet Download
DL66R20-39S6-6106-LC.pdf
Availability of DL66R20-39S6-6106-LC
QUANTITY
DL66R20-39S6-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL66R20-39S6-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL66R20-39S6-6106-LC
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (2), 20 (37)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL66R20-39S6-6106-LC
DL66R20-39S6-6106-LC Details Description
Related parts for DL66R20-39S6-6106-LC
IC TIMER WATCHDOG DIGITAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN XA HOUSING 10 POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 09VIN 24VOUT datasheet.pdf
CABLE CAMERA FLEX TYPE 10M datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 366K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SENSOR PRES DIP 100PSI GAUGE 5V datasheet.pdf