TE Connectivity Deutsch Connectors DL68G20-25PN-6106-LC
DL68G20-25PN-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL68G20-25PN-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 25POS PIN
Datasheet Download
DL68G20-25PN-6106-LC.pdf
Availability of DL68G20-25PN-6106-LC
QUANTITY
DL68G20-25PN-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL68G20-25PN-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL68G20-25PN-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions25
Shell Size - Insert20-25
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12 (6), 20 (19)
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL68G20-25PN-6106-LC
DL68G20-25PN-6106-LC Details Description
Related parts for DL68G20-25PN-6106-LC
IC 8-CH 10BIT SERIAL A/D 20TSSOP datasheet.pdf
MOBILE PORTABLE BASE STATION datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.2A 165 MOHM SMD datasheet.pdf
SGE1510-0-2400A-1200C-1200C datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .151 X .275" datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 100MW 0201 datasheet.pdf