TE Connectivity Deutsch Connectors DL68G22-32SN-6106
DL68G22-32SN-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL68G22-32SN-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
DL68G22-32SN-6106.pdf
Availability of DL68G22-32SN-6106
QUANTITY
DL68G22-32SN-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL68G22-32SN-6106
Internal Part NumberEIS-DL68G22-32SN-6106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions32
Shell Size - Insert22-32
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
FeaturesShielded
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL68G22-32SN-6106
Related LinksDL68G22-, DL68G22-32SN-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL68G22-32SN-6106 Details Description
Related parts for DL68G22-32SN-6106
MOSFET 2P-CH 30V 8A 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.5A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC 40HQFN datasheet.pdf
CABLE PLUG 5POLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
SENSOR datasheet.pdf
2.1 ヘ On Resistance, [15 V/+12 V/[5 V iCMOS Dual SPST Switches IC datasheet.pdf