ON Semiconductor DLA11C-TR-E
DLA11C-TR-E picture photo
Mfg. Part Number
DLA11C-TR-E
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 200V 1.1A 2SMD
Datasheet Download
DLA11C-TR-E.pdf
Availability of DLA11C-TR-E
QUANTITY
DLA11C-TR-E Order Process
Ship out your order
Specifications of DLA11C-TR-E
Internal Part NumberEIS-DLA11C-TR-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)1.1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If980mV @ 1.1A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)50ns
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Supplier Device Package-
Operating Temperature - Junction150°C (Max)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DLA11C-TR-E
Related LinksDLA11, DLA11C-TR-E Datasheet, ON Semiconductor Distributor
DLA11C-TR-E Details Description
Related parts for DLA11C-TR-E
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 460KBPS 20-SSOP datasheet.pdf
CONN TERMINATR PLUG RP-SMA 50OHM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES 267 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 277 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HANDLE VME KEY FORM 2 BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf