Murata Electronics North America DLM11G601SZ2D
DLM11G601SZ2D picture photo
Mfg. Part Number
DLM11G601SZ2D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DLM11G601SZ2D.pdf
Availability of DLM11G601SZ2D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DLM11G601SZ2D Order Process
Ship out your order
Specifications of DLM11G601SZ2D
Internal Part NumberEIS-DLM11G601SZ2D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DLM11G601SZ2D today.
SeriesDLM11G6
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DLM11G601SZ2D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDLM11G, DLM11G601SZ2D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLM11G601SZ2D Details Description
Related parts for DLM11G601SZ2D
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 15UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf
FUSE 1A 600V DUAL T-LAG UL CSA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 120MA 17.76 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf