Murata Electronics North America DLM11GN601SZ2
DLM11GN601SZ2 picture photo
Mfg. Part Number
DLM11GN601SZ2
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DLM11GN601SZ2.pdf
Availability of DLM11GN601SZ2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DLM11GN601SZ2 Order Process
Ship out your order
Specifications of DLM11GN601SZ2
Internal Part NumberEIS-DLM11GN601SZ2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DLM11GN601SZ2 today.
SeriesDLM11GN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DLM11GN601SZ2
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDLM11G, DLM11GN601SZ2 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLM11GN601SZ2 Details Description
Related parts for DLM11GN601SZ2
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 2512 datasheet.pdf
LCD TFT 2.2" 176X220 QVGA datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR MAX4173 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" GOLD datasheet.pdf
PMI CAP YELLOW FLAT TRANSPARENT datasheet.pdf
CONN EDGE .100 19POS HL LOW P datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAB 4C 4#0 PIN RECP datasheet.pdf
IMPACT 4PAIR 85OHM 18MM OPEN MEZ datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf