Murata Electronics North America DLW21HN181SQ2L
DLW21HN181SQ2L picture photo
Mfg. Part Number
DLW21HN181SQ2L
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 180 OHM 0805
Datasheet Download
DLW21HN181SQ2L.pdf
Availability of DLW21HN181SQ2L
QUANTITY
DLW21HN181SQ2L Order Process
Ship out your order
Specifications of DLW21HN181SQ2L
Internal Part NumberEIS-DLW21HN181SQ2L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Common Mode Chokes
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, DLW21H
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current250mA
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Impedance180 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DLW21HN181SQ2L
Related LinksDLW21HN, DLW21HN181SQ2L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLW21HN181SQ2L Details Description
Related parts for DLW21HN181SQ2L
CBL ROUT/CLAMP FL 2.72"L 1/2" datasheet.pdf
JUNCTION BOX 1 GANG ADH WHITE datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE 4.75" datasheet.pdf