| Internal Part Number | EIS-DLW5ATN401TQ2K | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | EMIFIL®, DLW5AT | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Filter Type | Power Line | |
| Number of Lines | 2 | |
| Inductance | - | |
| Current | 2.5A | |
| DC Resistance (DCR) | 34 mOhm Max | |
| Impedance | 400 Ohm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.142" W (5.00mm x 3.60mm) | |
| Height (Max) | 0.093" (2.35mm) | |