Murata Electronics North America DLW5BSN152SQ2L
DLW5BSN152SQ2L picture photo
Mfg. Part Number
DLW5BSN152SQ2L
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMM MODE WW 1500 OHM SMD
Datasheet Download
DLW5BSN152SQ2L.pdf
Availability of DLW5BSN152SQ2L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DLW5BSN152SQ2L Order Process
Ship out your order
Specifications of DLW5BSN152SQ2L
Internal Part NumberEIS-DLW5BSN152SQ2L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDLW5B Series Marking
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, DLW5BS
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance-
Current1A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Impedance1.5 kOhm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max)0.177" (4.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DLW5BSN152SQ2L
Related LinksDLW5BSN, DLW5BSN152SQ2L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLW5BSN152SQ2L Details Description
Related parts for DLW5BSN152SQ2L
RES 3.5K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST PROG 125MA 8SOIC datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8SOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
FLAT POLYURETHANE 1 FT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS THRU RA SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CARRYING CASE FOR PM POCKET MTRS datasheet.pdf
POWER AMPLIFIER QUAD BTL datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf