Murata Electronics North America DLW5BSN252SQ2L
DLW5BSN252SQ2L picture photo
Mfg. Part Number
DLW5BSN252SQ2L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DLW5BSN252SQ2L.pdf
Availability of DLW5BSN252SQ2L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DLW5BSN252SQ2L Order Process
Ship out your order
Specifications of DLW5BSN252SQ2L
Internal Part NumberEIS-DLW5BSN252SQ2L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DLW5BSN252SQ2L today.
SeriesDLW5BSN2
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DLW5BSN252SQ2L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDLW5BSN, DLW5BSN252SQ2L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLW5BSN252SQ2L Details Description
Related parts for DLW5BSN252SQ2L
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD7 PG11 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3.5A DPAK datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -38DB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 18MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES MO 1W 510 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 470MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DVR LED 64LED/7SEG I2C 24UQFN datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
TAPE VINYL FOAM 12X12" datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" DBL datasheet.pdf
KIT LCD TOUCH 7" HMI datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf