Murata Electronics North America DLW5BTN142SQ2L
DLW5BTN142SQ2L picture photo
Mfg. Part Number
DLW5BTN142SQ2L
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMMON MODE 1400 OHM 2020
Datasheet Download
DLW5BTN142SQ2L.pdf
Availability of DLW5BTN142SQ2L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DLW5BTN142SQ2L Order Process
Ship out your order
Specifications of DLW5BTN142SQ2L
Internal Part NumberEIS-DLW5BTN142SQ2L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLDLW5B Series Marking
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, DLW5BT
PackagingCut Tape (CT)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance-
Current1.5A
DC Resistance (DCR)40 mOhm
Impedance1.4 kOhm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max)0.098" (2.50mm)
Package / CaseHorizontal, 4 J-Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DLW5BTN142SQ2L
Related LinksDLW5BTN, DLW5BTN142SQ2L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DLW5BTN142SQ2L Details Description
Related parts for DLW5BTN142SQ2L
TRANSDUCER 4-20MA 100# PRES datasheet.pdf
FILTER 15A SLIDE-IN MOUNT 1000PF datasheet.pdf
CABLE DSUB 15POS ML-ML 2M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W .05% AXIAL datasheet.pdf