Microchip Technology DM320016
DM320016 picture photo
Mfg. Part Number
DM320016
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
EVAL BOARD PCAP TOUCH MTCH6301
Datasheet Download
DM320016.pdf
Availability of DM320016
QUANTITY
DM320016 Order Process
Ship out your order
Specifications of DM320016
Internal Part NumberEIS-DM320016
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
Series-
Sensor TypeTouch, Capacitive
Sensing Range-
Interface-
Sensitivity-
Voltage - Supply-
Embedded-
Supplied ContentsBoard, Cable, PICkit™ Serial Analyzer
Utilized IC / PartMTCH6301
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DM320016
Related LinksDM32, DM320016 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DM320016 Details Description
Related parts for DM320016
LED GRN 5.3X4.6X4.8MM W/RES SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 60POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 1200V 50A TO-247 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.2A 94 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK DC/DC QUARTER BRICK datasheet.pdf
CAP FILM 150 NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf