Diodes Incorporated DMC25D1UVT-7
DMC25D1UVT-7 picture photo
Mfg. Part Number
DMC25D1UVT-7
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET N/P-CH 25V/12V TSOT26
Datasheet Download
DMC25D1UVT-7.pdf
Availability of DMC25D1UVT-7
QUANTITY
DMC25D1UVT-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMC25D1UVT-7
Internal Part NumberEIS-DMC25D1UVT-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeN and P-Channel
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)25V, 12V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C500mA, 3.9A
Rds On (Max) @ Id, Vgs4 Ohm @ 400mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs0.9nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds27.6pF @ 10V
Power - Max1.3W
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Supplier Device PackageTSOT-26
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMC25D1UVT-7
Related LinksDMC25D, DMC25D1UVT-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMC25D1UVT-7 Details Description
Related parts for DMC25D1UVT-7
RES SMD 3.09 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.2A 31 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 66MA 13 OHM TH datasheet.pdf
CONN SKT CRIMP 8AWG datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
ATTENUATOR 0 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf