Panasonic Electronic Components DME20C010R
DME20C010R picture photo
Mfg. Part Number
DME20C010R
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Arrays
Brief Description
TRANS NPN/PNP DARL 50V MINI5
Datasheet Download
DME20C010R.pdf
Availability of DME20C010R
QUANTITY
DME20C010R Order Process
Ship out your order
Specifications of DME20C010R
Internal Part NumberEIS-DME20C010R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN, PNP Complementary Darlington
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max)100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce210 @ 2mA, 10V
Power - Max300mW
Frequency - Transition150MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageMini5-G3-B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DME20C010R
Related LinksDME20, DME20C010R Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
DME20C010R Details Description
Related parts for DME20C010R
TRANSFORMER PULSE 12MH 4DCR datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 128POS .050" datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RING TERM 5/16" 2/0 AWG datasheet.pdf
IC LCD DRVR ROW/CLMN 64TQFP datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CLIP TERM HD ON 4-40 POST WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 15A QC datasheet.pdf