Diodes Incorporated DMN10H220LVT-13
DMN10H220LVT-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMN10H220LVT-13
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 1.87A TSOT26
Datasheet Download
DMN10H220LVT-13.pdf
Availability of DMN10H220LVT-13
QUANTITY
DMN10H220LVT-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMN10H220LVT-13
Internal Part NumberEIS-DMN10H220LVT-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C1.87A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs220 mOhm @ 1.6A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs8.3nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds401pF @ 25V
Power - Max1.67W