Diodes Incorporated DMN3010LFG-13
DMN3010LFG-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMN3010LFG-13
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V POWERDI3333-8
Datasheet Download
DMN3010LFG-13.pdf
Availability of DMN3010LFG-13
QUANTITY
DMN3010LFG-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMN3010LFG-13
Internal Part NumberEIS-DMN3010LFG-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C11A (Ta), 30A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs8.5 mOhm @ 18A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs37nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2075pF @ 15V
Power - Max900mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-PowerWDFN
Supplier Device PackagePowerDI3333-8
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMN3010LFG-13
Related LinksDMN301, DMN3010LFG-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMN3010LFG-13 Details Description
Related parts for DMN3010LFG-13
RES ARRAY 18 RES 100K OHM 20DRT datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1.5A TO-126 datasheet.pdf
IC SYNCH SEPARATOR W/AFC 16-DMP datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 20NS 44SOJ datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
RES 249K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.8A 20 MOHM SMD datasheet.pdf