Diodes Incorporated DMP2200UDW-7
DMP2200UDW-7 picture photo
Mfg. Part Number
DMP2200UDW-7
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2P-CH 20V 0.9A SOT363
Datasheet Download
DMP2200UDW-7.pdf
Availability of DMP2200UDW-7
QUANTITY
DMP2200UDW-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMP2200UDW-7
Internal Part NumberEIS-DMP2200UDW-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type2 P-Channel (Dual)
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C900mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs260 mOhm @ 880mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1.2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs2.1nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds184pF @ 10V
Power - Max450mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Supplier Device PackageSOT-363
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMP2200UDW-7
Related LinksDMP220, DMP2200UDW-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMP2200UDW-7 Details Description
Related parts for DMP2200UDW-7
TERMINAL TURRET SINGLE .141" L datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1KOHM 120DEG 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16H/MC16M/MDM16H datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO263AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
IC SRAM 18MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf