Diodes Incorporated DMP25H18DLFDE-7
DMP25H18DLFDE-7 picture photo
Mfg. Part Number
DMP25H18DLFDE-7
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 250V 0.26A DFN2020-6
Datasheet Download
DMP25H18DLFDE-7.pdf
Availability of DMP25H18DLFDE-7
QUANTITY
DMP25H18DLFDE-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMP25H18DLFDE-7
Internal Part NumberEIS-DMP25H18DLFDE-7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C260mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs14 Ohm @ 200mA, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs2.8nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds81pF @ 25V
Power - Max600mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-UDFN Exposed Pad
Supplier Device PackageU-DFN2020-6
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMP25H18DLFDE-7
Related LinksDMP25H1, DMP25H18DLFDE-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMP25H18DLFDE-7 Details Description
Related parts for DMP25H18DLFDE-7
SWITCH MINI SPDT 15A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 4COND REEL 1000' datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V CH 0201 datasheet.pdf