Diodes Incorporated DMP3015LSS-13
DMP3015LSS-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMP3015LSS-13
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET P-CH 30V 13A 8-SOIC
Datasheet Download
DMP3015LSS-13.pdf
Availability of DMP3015LSS-13
QUANTITY
DMP3015LSS-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMP3015LSS-13
Internal Part NumberEIS-DMP3015LSS-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN OtherMultiple Device Changes 29/Apr/2013
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET P-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C13A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs11 mOhm @ 13A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs60.4nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2748pF @ 20V
Power - Max2.5W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMP3015LSS-13
Related LinksDMP301, DMP3015LSS-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMP3015LSS-13 Details Description
Related parts for DMP3015LSS-13
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 220PS .050" SLD datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 90 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 236MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.591" (15.00mm) datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CRYSTAL 38.4MHZ 10PF SMD datasheet.pdf