Diodes Incorporated DMT10H015LFG-13
DMT10H015LFG-13 picture photo
Mfg. Part Number
DMT10H015LFG-13
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 10A
Datasheet Download
DMT10H015LFG-13.pdf
Availability of DMT10H015LFG-13
QUANTITY
DMT10H015LFG-13 Order Process
Ship out your order
Specifications of DMT10H015LFG-13
Internal Part NumberEIS-DMT10H015LFG-13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
Packaging*
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C10A (Ta), 42A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13.5 mOhm @ 20A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs33.3nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1871pF @ 50V
Power - Max2W
Mounting Type*
Package / Case*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DMT10H015LFG-13
Related LinksDMT10H0, DMT10H015LFG-13 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
DMT10H015LFG-13 Details Description
Related parts for DMT10H015LFG-13
CONN SOCKET 16-18AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.7A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
BIT TORX TR T7S 0.98" 2/PK datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
NAMEPLATE FOR MY datasheet.pdf
RES 301 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
SMA STRT PLG-JCK .085 CNFRMBL 6" datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf