| Internal Part Number | EIS-DMVF200YW-100 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Labels, Labeling | |
| Series | VF | |
| Packaging | Roll | |
| Label Type | Standard | |
| Label Size | 2.00" x 100' (50.8mm x 30.5m) | |
| Color | Yellow | |
| Material | Polyvinyl Fluoride | |
| For Use With/Related Products | AM6310 Dot Matrix Printer | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C | |