| Internal Part Number | EIS-DNRMV19BK1 | |
| 3D Model | DNRMV19BK1.dxfDNRMV19BK1.stp | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Boxes, Enclosures, Racks | |
| Family | Rack Components | |
| Series | DNRM | |
| Type | Shelf, Fixed | |
| Size / Dimension | 19.000" L x 17.620" W x 5.220" H (482.60mm x 447.55mm x 132.59mm) | |
| Features | - | |
| Color | Black | |
| Material | Metal, Steel | |
| For Use With/Related Products | 19" Panel Width Racks | |