Connor-Winfield DOC052V-010.0M
DOC052V-010.0M picture photo
Mfg. Part Number
DOC052V-010.0M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCOCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
DOC052V-010.0M.pdf
Availability of DOC052V-010.0M
QUANTITY
DOC052V-010.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of DOC052V-010.0M
Internal Part NumberEIS-DOC052V-010.0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDOC Series
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDOC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.556" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height0.312" (7.92mm) 5/16"
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DOC052V-010.0M
Related LinksDOC052V, DOC052V-010.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
DOC052V-010.0M Details Description
Related parts for DOC052V-010.0M
RES SMD 115K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X18 15NS 64STQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 14.99MM datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf