Connor-Winfield DOC052V-010.0M
DOC052V-010.0M picture photo
Mfg. Part Number
DOC052V-010.0M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCOCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
DOC052V-010.0M.pdf
Availability of DOC052V-010.0M
QUANTITY
DOC052V-010.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of DOC052V-010.0M
Internal Part NumberEIS-DOC052V-010.0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDOC Series
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDOC
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.556" L x 0.358" W (14.10mm x 9.10mm)
Height0.312" (7.92mm) 5/16"
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DOC052V-010.0M
Related LinksDOC052V, DOC052V-010.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
DOC052V-010.0M Details Description
Related parts for DOC052V-010.0M
SWITCH SLIDE SP3T 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
LED MOUNTING PAD NYLON 7.6MM datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.475 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 3.15" DIA BLACK datasheet.pdf