Connor-Winfield DOT050F-012.8M
DOT050F-012.8M picture photo
Mfg. Part Number
DOT050F-012.8M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
DOT050F-012.8M.pdf
Availability of DOT050F-012.8M
QUANTITY
DOT050F-012.8M Order Process
Ship out your order
Specifications of DOT050F-012.8M
Internal Part NumberEIS-DOT050F-012.8M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDOT050F and DOT050V TCXOs
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesDOT050F
PackagingCut Tape (CT)
TypeTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.555" L x 0.360" W (13.60mm x 9.15mm)
Height0.270" (6.86mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DOT050F-012.8M
Related LinksDOT050F, DOT050F-012.8M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
DOT050F-012.8M Details Description
Related parts for DOT050F-012.8M
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
IC COPROCESSR VC5700/6700 196BGA datasheet.pdf
IC MCU HI SPEED 25MHZ 40-DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf